.

Víte, já miluju Vánoce. Miluju balení dárků, vymýšlení, jak bude obal vypadat a obzvlášť miluju vymýšlet to, co bude uvnitř. Chci dát pokaždé milovaným něco, co je originální, neotřelý, a samotný nákup udělá radost i mně. Často se mě lidé ptají na rady a tipy, kde všechno nakupuji. Takže vám chci dát pár tipů, kde se dají nakoupit dárky jak užitečný, tak dekorativní, tak i takový, co si najdou majitele všude.

 
NĚCO DO BYTU
Znáte to, koupíte svíčku, kytku, něco takovýho…Co to trošku okořenit? Máte doma milovníka designu, co doma pořád něco zkrášluje? Máte romantickou duši, byt plný svíček, světýlek a polštářů? (To my vůbec nemáme, néééé…) Hledáte něco, co potěší mámu v kuchyni nebo v koupelně, přesto že máte pocit, že už všechno má? Doporučuji web Hnst.ly. Najdete v něm spoustu výrobků, většinou poctivě vyrobených, z kvalitních materiálů. Najdete tam také drobné věci, které budou užitečné i po ekologické stránce – svíčky ze sójového vosku a ne parafínu, krásné dřevěné lžičky vyrobené ze spadlých větví nebo přírodní mýdla. Hodit se může dřevěný kartáč na hrnce (konec jednorázovým houbičkám), misky na oříšky, krásné deky nebo oleje a kosmetika. Spousta věcí tam má nějaký příběh, který můžete obdarovanému odvyprávět, což dělá dárek ještě zajímavější. Já odtud zatím nic nemám, ale je to jen otázka času, kdy si něco pořídím…Ježíšku?
Kytek už máte dost, ale máte je ve skle, pověšené za strop? Máte kytku, která nepotřebuje květináč? Zahrada na niti je řešení. A nádherně to vypadá.
 
 
ŠMINKY PRO HOLKY?
Mamince, ségře, vaší drahé polovičce…každé dámě udělá radost nějaká kosmetika. A ta vaše dáma nemusí být zrovna zmalovaná princezna s neustále oranžovým obličejem. Chci vám dát tip na výrobky, které se hodí i pro holky horalky, pro holky, co se malovat vůbec nepotřebujou. Každá se o sebe ale ráda staráme, proto dávám tip na Havlíkovu přírodní apotéku, kde se dá koupit kde co na lecos. Krémy na ruce a obličej, přírodní šampony a oleje, mastičky a další ťaplátka, která ale mají jednu krásnou výhodu. Všechno je vyrobeno v Čechách, z vybraných zahrad a bylinek, má to tradici a z vlastní zkušenosti vím, jak úžasné výrobky to jsou. Krém na ruce se do práce vždycky hodí a olejíček na vlasy určitě taky. Přírodní cesta, zdravá cesta. Dělají i dárková balení, takže co třeba koupit něco, co má název Krásná slečna a potěšit tak tu svoji?:)
 
Další tip na zajímavé věci v oblasti kosmetiky se dají nakoupit v obchodě Nebaleno nebo na jejich eshopu. Sama jsem pravidelným zákazníkem. Co takhle obdarovat ženu neotřelým suchým šamponem, skleněným hrnečkem na čaj či kafe sebou nebo voskovaným ubrouskem, který se užije v kuchyni? Zároveň se tam dají nakoupit pěkné kabelky vyrobené z papíru, vypadající jako kožené. Jednu mi přinesl Ježíšek loni a je boží.
 
 
NĚCO NA SEBE
Pokud kupujete dárek pro někoho blízkého a máte už v merku jeho velikost, vrhněte se na nějaký nový kousek do šatníku. Opět něco, co má příběh, originalitu značky a kvalitu. Na youngprimitive.cz najdete zajímavé kousky, mimo jiné super legíny na jogu, na Green butiku seženete úžasně roztomilé ponožky a věci z výborných materiálů a na Freshlabels seženete směsku snad úplně všeho. Mají prima batohy, pásky a plno dalšího.
 
PRO SPORŤÁKA
A teď to přijde. Ano, jdu sem propagovat moji práci!:) Hanibal má spoustu zajímavých věcí, od velkých po malé, kde můžete najít něco pro všechny. Houbařský nože pro babi, merino ponožky pro tátu, protože těch není nikdy dost, sportovní ručníky na cesty, krásné šátky kolem krku. Máme i báječné pletené pro dámy, máme hrnky na kafe, máme pěkný trička. Termosky do chladných dní, běžkařské rukavice, čepice. Srandy jako třísky, obal na toaleťák nebo kapesní sprchu pořídíte taky. Prostě tu najdete kvalitní výbavu pro milovníky hor. Co takhle někomu dát slackline nebo hamaku? Soustředíme se na české značky a kvalitní výrobky a jsem pyšná, že to tak máme. Kdyby jste tam něco chtěli, ráda vám poradím.
 
 
VŠECHNO EKO
Pokud máte kolem sebe milovníka ekologie, co třídí co může, nesnáší plast a snaží sebe a svoje okolí vést pro lepší život na planetě, uvítáte odkaz Econea. U nás vyrobená, nádherně broušená karafa na vodu je univerzál dárek pro každého, stejně jako třeba podtácky, kartáčky na zuby z bambusu a další. Prima lahve na vodu Drink it koupíte tady a zajímavou věc – Yoni přírodní kartáček na zuby tady. A rozhodně nezapomeňte na Frusack nebo Saaczech, rozložitelné sáčky na ovoce a zeleninu, díky kterým už nemusíte používat mikrotenové, které akorát ničí planetu.
VŠECHNO MOŽNÝ
Vždycky je prima dárek kvalitní čaj, s kvalitní konvičkou třeba, nový povlak na polštář, knížka, desková hra, nebo barevné ponožky – třeba Grapender nebo We are Ferdinand, všechno český. Aromalampa a vonné oleje podle oblíbené vůně nebo něco z lipastore.cz. Diářů, které jsou zároveň motivací pro úspěšné lidi, je hodně, mně se líbí Doller nebo Clever minds, kde najdete i zajímavý diář pro zahradníky!
 
Namalujte obraz, darujte výlet, ale jen podle indícií nechte obdarovaného přijít na to, kam pojedete. Vyrobte koláž fotek, zarámujte je, darujte sportovní zážitek. Vyrobte něco ze dřeva, sbírejte kamínky z cest a pak z nich vytvořte náušnice. Zkuste vyrobit lapač snů, nebo něco z keramiky. Poslouchejte, protože často se v obyčejné větě dá najít ten správný dárek. Na Vánoce spolu buďte a mějte se rádi, vyžeňte z hlavy všechno špatný. Filosofie není jen o tom darovat něco pokaždé hmatatelného, ale dát sebe. Takže ze sebe shoďte předvánoční stres, vykašlete se na fronty a užijte si to.
 
Krásný čas vánoční všem!
Ivet