.

Nejlevnější a nejudržitelnější způsob, jak mít věci, je si je vyrobit sám. Upřímně se těším na dobu, kdy budu mít třeba víc času a naučím se vyrábět další a další věci. Výrobou nejen že zabijete čas, zabavíte se, úplně meditujete, protože se soustředíte, ale i ušetříte peníze a čas. Víte, co máte, z čeho to je a když se vám to povede, je to skvělá věc na dárek k čemukoli. Zároveň se touhle aktivitou můžete zabavit klidně na rozlučce s holkama, s kolegyněma v práci nebo s kámoškou, protože kafe už vás nebaví. V rozmanitosti se meze nekladou. Tady jsou 3 nejlepší věci, které používám několikrát do týdne a nemůžu si je vynachválit. 

UNIVERZÁLNÍ ČISTIČ

Nejlevnější způsob udržitelného úklidu. Tenhle čistič si poradí s běžným domácím znečištěním, mastnotou v kuchyni, vodním kamenem v koupelně a prachem v obýváku. Ingredience jsou jasné – voda a ocet. Ocet můžete sehnat stáčený v bezobalovém obchodě. Pokročilejší verze čističe? Nechte slupky citrusů macerovat ve vodě s octem a trochou vodky třeba 3 týdny. Pak zřeďte 1:1 s vodou a let the kitchen shine! A kdo chce něco voňavýho, přidejte ještě trochu vodky a nějaký esenciální olej. Pozor, jen do vody ho nedávejte, nerozpustí se!

ŠLEHANÉ TĚLOVÉ MÁSLO

Tohle je upřímně nejdokonalejší věc, kterou jsem kdy vyrobila. Namažete se tím a chcete se sníst. Dokonalá vůně čokolády a hebká pleť. To vás čeká, když si vyrobíte tohle šlehané máslo na tělo, ruce, nohy i obličej. Stačí nakoupit stejné dílky bambuckého másla, kakaového másla a mandlového oleje. Nakupte všechno po 100g a nechte ve vodní lázni spolu rozehřát. Pak nechte v lednici opět ztuhnout, do konzistence pudinku – ne tak, aby to bylo plně ztuhlé, ne tak, aby to teklo. Pak jen stačí vzít do ruky mixér a pastu rozšlehat. Dávejte pozor, aby jste nešlehali moc dlouho a máslo vám pak hodně neztuhlo. Koukejte a vnímejte. Přestaňte šlehat, až to bude tak akorát:) Pokud máte chuť a dostatečně vám to nevoní, nakapejte pár kapek EO, například grepu.  A nejúžasnější máslo je na světě. 

SUCHÝ ŠAMPON

Za tenhle recept bych dala i zlatý prase. Jestli jako já nesnášíte chemické věci, bílou hlavu od komerčních šamponů a nemůžete se v koupelně pak ani nadechnout, vualá – tady je záchrana a stojí asi…mmm dvacet korun? Základem je jedlá soda. Skvěle pohlcuje mastnotu. Pokud máte tmavé vlasy, přidejte kakao, smíchejte a nanášejte na vlasy třeba štětečkem na pudr. Nemůžu si tuhle věc vynachválit a funguje úplně stejně, jako kupovaný šampon ve spreji. Navíc vám vlasy zase voní jako čokoláda.

No nemáte zač 🙂

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *