.

Když jsem otěhotněla, začala jsem samozřejmě mimo jiné hledat spoustu českých krásných těhotenských značek s oblečením. Abych byla hezká, abych se vešla, abych podpořila českou výrobu. Stalo se nakonec to, že jsem v 7. měsíci a jedinou těhotenskou věcí, kterou jsem si koupila na sebe, jsou těhotenské legíny. Nu – můj šatník se zatím ukázal tak nadčasový a tak dobře šitý, že jsem zatím nic extra nepotřebovala. Nicméně mám ty těhu značky pořád uložený, takže je škoda neinspirovat někoho, kdo to potřebuje! 

SPODNÍ PRÁDLO

Pořídila jsem si během těhotenství české bambusový kalhotkyMaia shop! Moje první český prádlo z příjemnýho materiálu, jsou moc moc pohodlný, prodyšný, neškrtí, neškrábou a mají nahoře širší lem, který se mi osvědčil i pod šaty. Takže když si odhadnete pro sebe správnou velikost, skvěle sednou. Jsou ušitý tady u nás, látky pečlivě vybírají a pomalu rozšiřují barvy, i když já zvolila černou a bílou klasiku, i klasický střih. Materiálem jsou pro těhotný bych řekla velmi dobrý. Ségra má brazilky a je taky nadšená! 

Měla jsem v plánu pořídit si i těhotenskou podprdu z nějakého specializovaného obchodu, ale kvůli současné situaci jsem se k tomu nedostala a nějak si vystačila s tím, co mám. Prsa se zastavily a tak vidím smysl v tom, že počkám, až budu pořizovat kojící nebo po porodu. Tady je prodejna, kam se pak chystám zavítat, je to moc dobře hodnocený – Bilatara.

LEGÍNY

Vykašlala jsem se na těhu džíny a podobný nepohodlný věci, džíny jsem pomalu přestávala nosit dávno před otěhotněním. Legíny jsou zázrak. Za mě nejlepší investice do legín je značka Reparáda. Koupila jsem si tam rovnou dvoje, slabší a silnější gramáž, to abych měla na zimu pod tuniky a šaty. Jsou neskutečně jemný, z bambusu, příjemný na tělo a nosím je teď pořád. 

V prvních měsících, kdy bylo bříško ještě pidi, ale nesneslo kalhoty, jsem stále nosila svoje Youngprimitive a na cvičení jsem sáhla po oblíbených legínách z Bioga. Na bříško moc pohodlný. Na netu jsem pak objevila značku Leloshi, kde oceňuju dost dobrej design! Kdybych pak potřebovala legíny jednoduchých barev a různých délek, mrkla bych na Jožánek, kde mimo jiný najdete i pak všechno těhotenský a kojící oblečení. 

BUNDY

Co si budem, kdo má termín v zimních měsících, asi se do starýho kabátku nevejde. Hledala jsem bundy a pár jich našla, jsou krásný. Většinou jsou to i nosící bundy pak pro miminko, takže budu nakupovat, až si toho prcka dám do šátku. Velký zimní kabát jsem podědila po tetě a to je za mě nejudržitelnější věc – něco podědit z druhé ruky. Zatím to řeším teplým svetrem a rozepnutým kabátem s velkou šálou. 

Roztomilý design, který jen tak někdo nedělá, najdete po značkou La Tulia. Za mě velký favorit pak i na nošení. Na webu Loktu she pak najdete těhotenskou vsadku, stejně to samé dělá pak i značka Belly Boo. Mama by segra dělají dost nadčasový kabáty i další oblečení.

VŠECHNO OSTATNÍ

Šaty, trička, tuniky – zjistila jsem, že to všechno zatím (7. měsíc v plném proudu) nepotřebuju. Díky mému stylu a oversize kouskům oblečení se zatím vejdu do oblíbených českých značek bez nákupu nových produktů. Možná se to v posledních měsících změní – a to pak budu investovat tady:

Reparáda má nádherný šaty a trička, tam si já brousím peníze hlavně na kojící oblečení. Zmíněná značka La Tulia dělá dobrý šaty a tuniky a hurá hurá – pro ty, co nesnáší kalhoty – dělají i punčocháče! Ekologické, fairtrade české oblečení hlavně z biobavlny najdete na eshopu Bio šatník a nesmím tady opomenout Green butik nebo Jožánek, kde teda najdete všechno. Těhu šatník můžete obohatit i z eshopu Móda TaLeti, kde si ale nejsem jistá výrobou – měla by být asi spíš evropská. Já od nich mám legíny z Polska. Stály tři stovky a kvalita tomu odpovídala. Mám je aspoň na doma a na cvičení. 

Během těhotenství jsem si opět utvrdila, že nejsem tak bohatá, abych si kupovala levný věci, a tak mi přijde, že investice do legín, který nosím skoro denně, se vyplatí. Malý triko vždycky přes bříško obtáhnete, ale ty kalhoty jsou fuška:) Když už budeme kupovat nový kousek do těhotenskýho šatníku, investujme do českých výrobců, v téhle době naši podporu potřebují jako sůl 🙂